Спілка > Публiкацiя

Визначено лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола 2017 року

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Жовтня 2017
Визначено лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола 2017 року

У Держкомтелерадіо України Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики визначив лауреата 2017 року.

Серед 11 публіцистичних творів, поданих на здобуття премії, перемогла робота-диптих члена НСЖУ, заслуженого журналіста України Зиновія Суходуба (Львів) «Ліна Костенко. Любов'ю-Пам'яттю Причастя: діалоги з Поетесою» (у комплекті із компакт-диском відео- та аудіоматеріалів автора «Віч-на-віч з Україною»).

Диплом лауреату премії буде урочисто вручено в грудні цього року, напередодні дня народження В’ячеслава Чорновола.

Книжка Зиновія Суходуба вийшла у львівському видавництві «Апріорі» торік. Автор пропонує читачеві й слухачеві власний погляд на винятковість творчої особистості Ліни Костенко, діалоги з якою, зокрема про постать В’ячеслава Чорновола, дають змогу сповна відчути дух епохи боротьби за незалежність України.

Як повідомила член Комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики Людмила Мех, напередодні голосування Голова НСЖУ Сергій Томіленко, ознайомившись із творчими доробками, надісланими на здобуття премії, висловив власну позицію щодо роботи, гідної відзнаки – це публіцистика Зиновія Суходуба. «Керівник Спілки, який є членом Комітету з премії, не зміг бути присутнім на його засіданні в день голосування через участь у заходах, що проводилися в Адміністрації Президента України, отож делегував свій голос мені, – зазначила Людмила Мех. – На думку Сергія Томіленка, твір відомого львівського журналіста й письменника «справді гідний відзнаки, оскільки він сприяє (особливо в частині радіодіалогів з Ліною Костенко, Атеною Пашко та ін.) утвердженню історичної пам’яті народу, національної свідомості та самобутності, що й передбачає Положення про премію». Усі члени Комітету на засіданні 10 жовтня були одностайними в ухваленні рішення щодо лауреата.

Члени журі відзначили також високий рівень робіт, які надійшли цьогоріч на здобуття премії. Це, зокрема, колективна робота журналістів Сумської філії ПАТ «НСТУ» та Центру інтернет-телебачення Сумського державного університету «Телемарафон: герої нації», який проходив у прямому ефірі на телеканалі UA: Суми. Також увагу комітету привернула стаття журналістки телеканалу «1+1» Дарини Рогачук «За покликом рідної крові. Знайти родинну історію в архівах КДБ», оприлюднена в інтернет-виданні «Історична правда». Авторка розповідає історію своєї бабусі Марії Рогачук, яка була вислана 1949 року до Сибіру. Працюючи з архівами НКВС, авторка розкриває сімейну таємницю: причиною арешту був зв’язок молодої вчительки села Ланівці та Тернопільщині з українським національним повстанським рухом.

Нагадаємо, премія ім. В’ячеслава Чорновола присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Зі списком усіх робіт, висунутих на здобуття премії 2017 року, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо України за посиланням.

Представляємо лауреата:

Зиновій Порфирович Суходуб народився 1951 р. у Львові, де закінчив факультет журналістики держуніверситету ім. Івана Франка. Працював редактором, автором та ведучим літературно-мистецьких і просвітницьких програм на обласному телебаченні, очолював відділ художніх і дитячих програм Львівського радіо. Він автор прозових творів, сценаріїв телефільмів, літературний критик. У творчому доробку як письменника-літературознавця – сотні публікацій: статті, нариси, есеї в літературно-мистецьких часописах і збірниках. Написав 25 історико-краєзнавчих нарисів, вміщених до книжки-альбому «Львівщина» (1997). Має чотири упорядковані книжки творів поета з покоління українського розстріляного відродження Валер'яна Поліщука. Зиновій Суходуб член творчих спілок журналістів і письменників, лауреат обласних журналістських і літературних премій та всеукраїнських фестивалів «Калинові острови».

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери