Спілка > Публiкацiя

У Чернігові навчали як зрозуміло писати про децентралізацію

Служба інформацii НСЖУ
Середа 11 Жовтня 2017
У Чернігові навчали як зрозуміло писати про децентралізацію

3–4 жовтня 2017 року в Чернігові відбувся дводенний семінар для студентів і журналістів «Як зрозуміло писати про децентралізацію». Захід організований Академією української преси спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки Фонду Фрідріха Науманна в Україні за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

«Журналіст, який працює безпосередньо з населенням у регіонах, розуміє потреби та проблеми місцевого населення, завжди цікавіший і потрібніший за журналіста центральних медіа. Існування потужної регіональної преси в Німеччині чи США підтверджує це. Це та мета, яку повинні ставити собі журналісти – повернення довіри до мас-медіа та відновлення їх впливовості для населення», – зазначив Валерій Іванов, президент Академії української преси.

Протягом двох днів Віталій Загайний, фахівець з питань самоорганізації та самоврядування, голова Центру громадянських ініціатив розповідав учасникам про місцеве самоврядування, систему публічної влади в Україні та про перебіг адміністративно-територіальної реформи в Україні та її особливості.

Відповідаючи на запитання про те, що дехто з селищних голів проти об’єднання територіальних громад і максимально блокує цей процес на місцевому рівні, сказав: «Варто врахувати, що нині триває процес добровільного об’єднання територіальних громад. Якщо громада не зможе продемонструвати, що може самотужки забезпечувати своє існування, утримувати усі необхідні для життєдіяльності інститути та інфраструктуру – тоді настане етап примусового об’єднання, коли у громади вже ніхто нічого запитувати не буде. Час, коли територіальні громади були дотаційними і це влаштовувало міських чи селищних голів уже закінчився – треба будувати ефективну систему місцевого самоврядування».

Андрій Юричко, медіатренер, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка на практиці показав учасникам, як працювати з інфографікою, тайм лайнами, інтерактивними картами. Розповів, як достатньо складну інформацію подати аудиторії цікаво й доступно.

«У зв’язку з тим, що фінансова статистика тепер більш відкрита, журналісту легше відслідковувати витрати місцевої адміністрації. Закон про доступ до публічної інформації, дає журналістам інструмент по контролю за витратами чиновників, а публікації зможуть підказати громаді найболючіші проблеми, на які варто виділити кошти».

Масштабний трирічний спільний проект Академії української преси та Фонду ФрідріхаНауманна за Свободу (за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини), спрямований на підвищення рівня кваліфікації українських журналістів.

Спілчанські новини

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Партнери