Спілка > Публiкацiя

У Чернігові навчали як зрозуміло писати про децентралізацію

Служба інформацii НСЖУ
Середа 11 Жовтня 2017
У Чернігові навчали як зрозуміло писати про децентралізацію

3–4 жовтня 2017 року в Чернігові відбувся дводенний семінар для студентів і журналістів «Як зрозуміло писати про децентралізацію». Захід організований Академією української преси спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки Фонду Фрідріха Науманна в Україні за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

«Журналіст, який працює безпосередньо з населенням у регіонах, розуміє потреби та проблеми місцевого населення, завжди цікавіший і потрібніший за журналіста центральних медіа. Існування потужної регіональної преси в Німеччині чи США підтверджує це. Це та мета, яку повинні ставити собі журналісти – повернення довіри до мас-медіа та відновлення їх впливовості для населення», – зазначив Валерій Іванов, президент Академії української преси.

Протягом двох днів Віталій Загайний, фахівець з питань самоорганізації та самоврядування, голова Центру громадянських ініціатив розповідав учасникам про місцеве самоврядування, систему публічної влади в Україні та про перебіг адміністративно-територіальної реформи в Україні та її особливості.

Відповідаючи на запитання про те, що дехто з селищних голів проти об’єднання територіальних громад і максимально блокує цей процес на місцевому рівні, сказав: «Варто врахувати, що нині триває процес добровільного об’єднання територіальних громад. Якщо громада не зможе продемонструвати, що може самотужки забезпечувати своє існування, утримувати усі необхідні для життєдіяльності інститути та інфраструктуру – тоді настане етап примусового об’єднання, коли у громади вже ніхто нічого запитувати не буде. Час, коли територіальні громади були дотаційними і це влаштовувало міських чи селищних голів уже закінчився – треба будувати ефективну систему місцевого самоврядування».

Андрій Юричко, медіатренер, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка на практиці показав учасникам, як працювати з інфографікою, тайм лайнами, інтерактивними картами. Розповів, як достатньо складну інформацію подати аудиторії цікаво й доступно.

«У зв’язку з тим, що фінансова статистика тепер більш відкрита, журналісту легше відслідковувати витрати місцевої адміністрації. Закон про доступ до публічної інформації, дає журналістам інструмент по контролю за витратами чиновників, а публікації зможуть підказати громаді найболючіші проблеми, на які варто виділити кошти».

Масштабний трирічний спільний проект Академії української преси та Фонду ФрідріхаНауманна за Свободу (за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини), спрямований на підвищення рівня кваліфікації українських журналістів.

Спілчанські новини

Актив НСЖУ відвідав Вінницю напередодні дискусії «Право на безпеку»// НСЖУ, 25.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України на зустрічі з керівництвом міськвідділу Нацполіції у Вінниці обговорили актуальні питання, пов’язані з розслідуванням кримінальних справ за фактами побиття журналістів.

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

Партнери