Спілка > Публiкацiя

Росія продовжує витискати незалежні ЗМІ з Криму, - НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Жовтня 2017
Росія продовжує витискати незалежні ЗМІ з Криму, - НСЖУ

Загрози міністерства юстиції Росії про можливе введення обмежень щодо журналістів медіакорпорації Радіо Вільна Європа - Радіо Свобода, зокрема проекту Крим.Реаліі української редакції Радiо Свобода, порушує право на свободу ЗМІ й може спричинити за собою обмеження прав жителів окупованого Криму на отримання незалежної достовірної інформації.

Таку заяву зробив 10 жовтня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, коментуючи лист російського міністерства, адресований українській редакції. «НСЖУ неодноразово виступала проти переслідування незалежних ЗМІ та журналістів у Криму, і наполягала на необхідності надавати жителям окупованого півострова збалансовану інформацію, вільну від пропаганди і маніпуляцій.

Заява російського міністерства юстиції, як і судове переслідування кримського журналіста, автора Радiо Свобода і Крим.Реалії Миколи Семени, спрямовані на видавлювання незалежних ЗМІ з медіа-простору Криму», - заявив Томіленко. Про отримання попередження Мін'юсту Росії щодо можливого введення обмежень проект Крим.Реаліі української служби Радiо Свобода повідомив у вівторок 10 жовтня. В редакції нагадали про те, що в 2016 році на півострові вже робили спроби заблокувати сайт Крим.Реаліі.

Крим.Реаліі - кримський проект української служби Радіо Свобода, має інформаційні сайти російською, українською та кримськотатарською мовами, готує щотижневу телевізійну програму «Крим.Реалії» на загальнонаціональному каналі новин “24”, в 2015 році спільно з Українським Радіо запустив Радіо Крим.Реаліі, яке транслює свої передачі на середніх хвилях АМ на частоті 549 кГц, і в FM-діапазоні на частоті 105,9 МГц.

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери