Спілка > Публiкацiя

Росія продовжує витискати незалежні ЗМІ з Криму, - НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Жовтня 2017
Росія продовжує витискати незалежні ЗМІ з Криму, - НСЖУ

Загрози міністерства юстиції Росії про можливе введення обмежень щодо журналістів медіакорпорації Радіо Вільна Європа - Радіо Свобода, зокрема проекту Крим.Реаліі української редакції Радiо Свобода, порушує право на свободу ЗМІ й може спричинити за собою обмеження прав жителів окупованого Криму на отримання незалежної достовірної інформації.

Таку заяву зробив 10 жовтня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, коментуючи лист російського міністерства, адресований українській редакції. «НСЖУ неодноразово виступала проти переслідування незалежних ЗМІ та журналістів у Криму, і наполягала на необхідності надавати жителям окупованого півострова збалансовану інформацію, вільну від пропаганди і маніпуляцій.

Заява російського міністерства юстиції, як і судове переслідування кримського журналіста, автора Радiо Свобода і Крим.Реалії Миколи Семени, спрямовані на видавлювання незалежних ЗМІ з медіа-простору Криму», - заявив Томіленко. Про отримання попередження Мін'юсту Росії щодо можливого введення обмежень проект Крим.Реаліі української служби Радiо Свобода повідомив у вівторок 10 жовтня. В редакції нагадали про те, що в 2016 році на півострові вже робили спроби заблокувати сайт Крим.Реаліі.

Крим.Реаліі - кримський проект української служби Радіо Свобода, має інформаційні сайти російською, українською та кримськотатарською мовами, готує щотижневу телевізійну програму «Крим.Реалії» на загальнонаціональному каналі новин “24”, в 2015 році спільно з Українським Радіо запустив Радіо Крим.Реаліі, яке транслює свої передачі на середніх хвилях АМ на частоті 549 кГц, і в FM-діапазоні на частоті 105,9 МГц.

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери