Спілка > Публiкацiя

Росія продовжує витискати незалежні ЗМІ з Криму, - НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Жовтня 2017
Росія продовжує витискати незалежні ЗМІ з Криму, - НСЖУ

Загрози міністерства юстиції Росії про можливе введення обмежень щодо журналістів медіакорпорації Радіо Вільна Європа - Радіо Свобода, зокрема проекту Крим.Реаліі української редакції Радiо Свобода, порушує право на свободу ЗМІ й може спричинити за собою обмеження прав жителів окупованого Криму на отримання незалежної достовірної інформації.

Таку заяву зробив 10 жовтня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, коментуючи лист російського міністерства, адресований українській редакції. «НСЖУ неодноразово виступала проти переслідування незалежних ЗМІ та журналістів у Криму, і наполягала на необхідності надавати жителям окупованого півострова збалансовану інформацію, вільну від пропаганди і маніпуляцій.

Заява російського міністерства юстиції, як і судове переслідування кримського журналіста, автора Радiо Свобода і Крим.Реалії Миколи Семени, спрямовані на видавлювання незалежних ЗМІ з медіа-простору Криму», - заявив Томіленко. Про отримання попередження Мін'юсту Росії щодо можливого введення обмежень проект Крим.Реаліі української служби Радiо Свобода повідомив у вівторок 10 жовтня. В редакції нагадали про те, що в 2016 році на півострові вже робили спроби заблокувати сайт Крим.Реаліі.

Крим.Реаліі - кримський проект української служби Радіо Свобода, має інформаційні сайти російською, українською та кримськотатарською мовами, готує щотижневу телевізійну програму «Крим.Реалії» на загальнонаціональному каналі новин “24”, в 2015 році спільно з Українським Радіо запустив Радіо Крим.Реаліі, яке транслює свої передачі на середніх хвилях АМ на частоті 549 кГц, і в FM-діапазоні на частоті 105,9 МГц.

Спілчанські новини

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Партнери