Спілка > Публiкацiя

Війна на інформаційному фронті набагато глибша, ніж війна з гармат, – Олександр Швець, «Факты и комментарии»

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 10 Серпня 2017
Війна на інформаційному фронті набагато глибша, ніж війна з гармат, – Олександр Швець, «Факты и комментарии»

«У нас затишшя в інформаційних окопах, тоді як інша сторона витрачає на це мільйони», – так говорить про ситуацію на «медіафронті» головний редактор газети «Факты и комментарии» Олександр Швець.

Уже понад 2 роки редакція видає спецвипуск «Факты. Донбасс», котрий поширюється на Сході України, серед українських військових, переселенців та мирних жителів безкоштовно. Завдяки зусиллям небайдужих людей потрапляє і на окуповану територію – часом її вдається рознести по скриньках мешканців.

– Якось нам люди написали в інтернеті: коли побачили у скриньці рідну газету, вони відчули, що Україна поруч. Розумієте, наскільки це важливо? І зараз ми робимо те, що, за великим рахунком, мала би робити держава, – коментує Олександр Швець.

Каже: на всі пропозиції підтримати цей проект редакції відмовляли. Мовляв, ніхто не буде фінансувати видання такого спецвипуску для приватної газети.

– Але ж війна на інформаційному фронті триває, і ця війна набагато глибша, ніж ведеться із гармат. Бо це війна за розум, за душі, за серця. Якщо у цій війні програти, то перегравати буде дуже важко. Мені дивно, що цього не розуміють…

Свого часу, каже Олександр Швець, найбільше читачів «Фактів» було, окрім столичного регіону, на Донеччині, Дніпропетровщині та Львівщині. Частіше навіть Львівщина опинялася на другому місці, попри те, що видання – російськомовне.

– Я приїжджав до Львова, розмовляв з людьми і часто люди, які говорили російською, казали: ми читаємо «Факти» щодня, бо це відповідає нашому ставленню до життя. Мені здається, це найголовніше. Ви можете спитати – і це буде правильно – чому газета не виходить українською мовою? Я на це можу відповісти: зараз все вирішують гроші. Якби в мене були гроші, я б уже давно видавав газету і українською, і англійською. Але коли я не маю такої можливості, то борюся за те, щоб зберегти газету, зберегти сайт. Хай навіть російською, але такою, якою читають і у Львові, і по всій країні. Бо є такі видання, які видаються українською мовою, але їх справжньому патріотові України в руки брати не можна…

Як відзначає голова НСЖУ Сергій Томіленко, волонтерський проект газети «Факты. Донбасс» дарує жителям Донецької та Луганської областей надію.

– Адже для них це зв'язок з Україною, спогади про мирне життя або мрії про мир. Видання готується за класичною «рецептурою» «Фактів» – максимум уваги людяним історіям. Адже сам головний редактор є автором української школи «людяної» журналістики і прикладом для інших редакторів по всій Україні, – коментує Сергій Томіленко.

У вересні 2017 року газета «Факты и комментарии» відзначає 20-річчя. У вересневому номері спілчанського видання «Журналіст України» читайте інтерв'ю з головредом «Фактів» Олександром Швецем.

Спілчанські новини

На Харківщині голова РДА погрожує виселити районку та поширює інформацію про закриття видання// НСЖУ, 13.12.2017

Кризова ситуація склалася на Харківщині ще кілька місяців тому. Головний редактор місцевих «Вістей Дергачівщини» запевняє, що видання намагаються знищити в нечесній конкуренції. До всього, колектив газети переживає, що їх можуть виселити з приміщення, що десятки років належало редакції.

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Партнери