Спілка > Публiкацiя

Обшуки в «Радио Вести» – чисте залякування, – Європейська федерація журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Середа 19 Липня 2017
Обшуки в «Радио Вести» – чисте залякування, – Європейська федерація журналістів

Європейська федерація журналістів вважає обшуки в редакції «Радио Вести» спробою залякування журналістів та закликає українську владу дотримуватися своїх зобов’язань – захищати свободу ЗМІ. Про це ідеться у повідомленні EFJ.

«Чому військовий прокурор відправив елітні сили на рейд в офіс радіостанції «Вести»? Чому вони шукали мобільні телефони журналістів для контактів, текстових повідомлень? Схоже, ми стикаємося з чистим залякуванням. Ми вкотре закликаємо українську владу дотримуватися своїх зобов'язань захищати свободу ЗМІ», – сказав голова EFJ Рікардо Гутьєррес.

Також на сайті EFJ цитують голову Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка (НСЖУ – є членом Європейської федерації журналістів).

«Редакційна політика «Вести» може бути предметом обговорення, але не підлягає кримінальному переслідуванню», – наголошує Сергій Томіленко.

14 липня, у п'ятницю, правоохоронці з використанням елітних спецпідрозділів із бронеавтомобілями і автоматниками провели обшуки в ТРЦ «Гулівер» в офісах компаній, пов'язаних з колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком, у тому числі і в редакціях видань медіа-холдингу «Вести» куди входить і «Радио Вести». Обшуки тривали більше 12 годин.

У повідомленні EFJ звертається увага, що весь квартал був заблокований, будівлі оточили одиниці спеціальних військ та бронетранспортерів. Співробітники міліції повністю перешкоджали роботі редакційної колегії.

У своєму зверненні до Національної спілки журналістів України Голова ради директорів Медіа Холдингу «Вести Україна» Оксана Семченко наголосила на порушенні прав журналістів. Зокрема, вона зазначила, що журналістів і медіа-працівників 16 годин утримували в одному з офісних приміщень під наглядом озброєних людей, без можливості зв’язку і виконання своїх професійних обов’язків.

«Блокування редакції призвело до того, що системну роботу цілодобового інформаційно-аналітичного сайту vesti-ukr.com забезпечував один журналіст. На «Радио Вести», яке знаходилося на тому ж поверсі, було накладено заборону щодо повідомлень про обшук. Було здійснено втручання у приватне життя журналістів шляхом вилучення телефонів, вивчення приватного листування, контактів у месенджерах і особистих фотографій, які правоохоронці видаляли на свій розсуд», – повідомляє вона.

Раніше Міжнародна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ, Нью-Йорк, США) також розцінила обшуки з застосуванням елітних спецпідрозділів у редакції радіостанції «Радио Вести» як спробу залякування журналістів.

 

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери