Спілка > Публiкацiя

Обшуки в «Радио Вести» – чисте залякування, – Європейська федерація журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Середа 19 Липня 2017
Обшуки в «Радио Вести» – чисте залякування, – Європейська федерація журналістів

Європейська федерація журналістів вважає обшуки в редакції «Радио Вести» спробою залякування журналістів та закликає українську владу дотримуватися своїх зобов’язань – захищати свободу ЗМІ. Про це ідеться у повідомленні EFJ.

«Чому військовий прокурор відправив елітні сили на рейд в офіс радіостанції «Вести»? Чому вони шукали мобільні телефони журналістів для контактів, текстових повідомлень? Схоже, ми стикаємося з чистим залякуванням. Ми вкотре закликаємо українську владу дотримуватися своїх зобов'язань захищати свободу ЗМІ», – сказав голова EFJ Рікардо Гутьєррес.

Також на сайті EFJ цитують голову Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка (НСЖУ – є членом Європейської федерації журналістів).

«Редакційна політика «Вести» може бути предметом обговорення, але не підлягає кримінальному переслідуванню», – наголошує Сергій Томіленко.

14 липня, у п'ятницю, правоохоронці з використанням елітних спецпідрозділів із бронеавтомобілями і автоматниками провели обшуки в ТРЦ «Гулівер» в офісах компаній, пов'язаних з колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком, у тому числі і в редакціях видань медіа-холдингу «Вести» куди входить і «Радио Вести». Обшуки тривали більше 12 годин.

У повідомленні EFJ звертається увага, що весь квартал був заблокований, будівлі оточили одиниці спеціальних військ та бронетранспортерів. Співробітники міліції повністю перешкоджали роботі редакційної колегії.

У своєму зверненні до Національної спілки журналістів України Голова ради директорів Медіа Холдингу «Вести Україна» Оксана Семченко наголосила на порушенні прав журналістів. Зокрема, вона зазначила, що журналістів і медіа-працівників 16 годин утримували в одному з офісних приміщень під наглядом озброєних людей, без можливості зв’язку і виконання своїх професійних обов’язків.

«Блокування редакції призвело до того, що системну роботу цілодобового інформаційно-аналітичного сайту vesti-ukr.com забезпечував один журналіст. На «Радио Вести», яке знаходилося на тому ж поверсі, було накладено заборону щодо повідомлень про обшук. Було здійснено втручання у приватне життя журналістів шляхом вилучення телефонів, вивчення приватного листування, контактів у месенджерах і особистих фотографій, які правоохоронці видаляли на свій розсуд», – повідомляє вона.

Раніше Міжнародна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ, Нью-Йорк, США) також розцінила обшуки з застосуванням елітних спецпідрозділів у редакції радіостанції «Радио Вести» як спробу залякування журналістів.

 

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери