Спілка > Публiкацiя

Міноборони має взяти відповідальність за лікування журналіста, пораненого на навчаннях у Кривому Розі, - НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Середа 12 Липня 2017
Міноборони має взяти відповідальність за лікування журналіста, пораненого на навчаннях у Кривому Розі, - НСЖУ

Національна спілка журналістів України вимагає від керівництва Міністерства оборони взяти на повне забезпечення лікування та реабілітацію оператора інформаційного каналу «Перший Криворізький» В’ячеслава Волка, який зазнав важкого вогнепального поранення в ході військових навчань.

 

Також родина журналіста, яка виховує малолітню дитину, має отримувати компенсацію, пов’язану з втратою працездатності батька.

Нині триває розслідування обставин трагедії, але очевидно, що саме військові, які запланували проведення спеціальних навчань, мають взяти відповідальність і за лікування, і за реабілітацію пораненого журналіста, - наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Не було би навчань, не було би і трагедії.

6 липня у Кривому Розі в приміщенні і біля будівлі Саксаганської райради проходили навчання військових. У зйомках постановочного кадру зголосився взяти участь оператор інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслав Волк 1988 року народження. Він мав виконувати роль провокатора, а військовослужбовці відпрацьовували на ньому свої навички. Після відпрацювання В’ячеслава завели всередину будівлі і через кілька хвилин всі, хто були на вулиці, почули глухий хлопок.

Після цього військовослужбовці доставили оператора у Криворізьку другу міську лікарню з пораненням шиї. Станом на вечір 11 липня журналіст знаходиться у Дніпропетровській обласній лікарні імені Мечникова.

Як повідомив головний лікар цього медичного закладу Сергій Риженко, поранення журналіста вселяють страх… Куля зруйнувала шостий шийний хребець. Тетрапарез, тиск без мезатона падає до нуля. Дихає за нього апарат штучної вентиляції легень. Він і його близькі повністю покладаються на лікарів. Також стало відомо, що консиліум професорів просить допомогу з Києва. «Попереду найголовніше випробовування, його життя під загрозою», - сказав Сергій Риженко.

Наразі легені В'ячеслава самостійно не працюють, він не може сам приймати їжу. Руки, ноги і внутрішні органи також не функціонують належним чином.

 «Розголошувати деталі про стрілка наразі не можна, адже йде слідство. Можу сказати, що ця людина не належить до лав Збройних Сил України.  Це представник однієї з громадських організацій, який проходив строкову службу у 95-й аеромобільній бригаді. Навчання за участю В’ячеслава Волка не заплановані  програмою, але проходили за обопільною домовленістю. Нині слідчі дії тривають. Наразі В’ячеслав забезпечений усіма необхідними ліками, 23 військових, які були під час тих навчань, вже здали для хлопця кров», - зазначивпрес-офіцер оперативного командування «Південь» лейтенант Євгеній Романов.

Підозрюваного затримано. Протягом 60 діб він знаходитиметься під вартою, але якщо він внесе заставу у розмірі 400 тисяч гривень, запобіжний захід змінять на домашній арешт. Підозрюваний визнає свою провину і просить родину вибачити його. Необхідної грошової суми для застави у нього немає.

Євгеній Романов зауважив, що особисто він вважає недоречним присутність журналістів на подібних навчаннях, адже це завжди ризик. Також стало відомо, що під час навчань волонтери-військові могли вільно пересуватися та покидати місце навчань, що теоретично дає змогу взяти бойовий пістолет чи патрони.

Родина пораненого журналіста не отримує належної фінансової допомоги. Про це заявила дружина В’ячеслава на прес-конференції. (Повний відео прес-конференції можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=vd7WxoV_FR4&layout=mobile&client=mv-google&app=desktop). У окремому коментарі прес-службі НСЖУ Інна Волк зазначила, що родина потребує допомоги через втрату чоловіком працездатності. Також перед родиною не взяті зобов’язання щодо фінансування лікування та реабілітації В’ячеслава.

Софія Скиба, головний редактор Інтернет-порталу «Первый Криворожский» зазначила, що В’ячеслава було поранено з вогнепальної зброї під час зйомок військових навчань, коли він згодився на пропозицію людини у військовій формі із нашивкою «Штурмова рота» виконати роль статиста. За її словами, Слава виконував роль «провокатора», який мав намагатись зайти у райраду. Було обговорено у присутності свідків, що він попросить двох людей у формі зайти всередину, ті відмовлять, він наполягатиме, після чого пролунає холостий постріл угору, його поставлять на коліна, заведуть у двері і одразу відпустять.

«Що відбулось всередині райради – невідомо. Натомість його жорстко «заламали», завели всередину райради, де вже не велись зйомки журналістами. Всередині пролунав постріл. Слава поранений у шию. Куля вийшла через лопатку. Наразі він знаходиться у стабільному, але важкому стані. Ключове питання, на яке ми шукаємо відповідь – яким чином опинилась зброя  із бойовими патронами на навчаннях? Хто має нести відповідальність за це окрім чоловіка, який зробив постріл?», - зазначила Софія. 

Також стало відомо, що в перший день після інциденту підозрюваний передав у лікарню 8 тисяч гривень для допомоги В’ячеславу Вовку. Кошти надали друзі та знайомі,  а також колеги В’ячеслава. «Ці гроші одразу пішли на закупівлю необхідних медпрепаратів. У нас є усі необхідні документи, що це підтверджують», - зазначила Софія Скиба.

Криворізька міська лікарня також надавала кошти на лікування з «Фонду допомоги постраждалим в АТО».

Матеріал підготовлено прес-службою НСЖУ з використанням інформації Дніпропетровської облорганізації НСЖУ

Спілчанські новини

Нагороджено переможців конкурсу на краще висвітлення гендерної тематики в регіональних ЗМІ// НСЖУ, 19.06.2018

У Держкомтелерадіо відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу серед регіональних журналістів на краще висвітлення Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», розробленого на виконання Резолюції РБ ООН.

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Партнери