Спілка > Публiкацiя

Колектив тиражної районної газети на Сумщині переживає, що може лишитися без свого приміщення

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 19 Червня 2017
Колектив тиражної районної газети на Сумщині переживає, що може лишитися без свого приміщення

Продовжити договір оренди не може газета «Рідний край», що понад 85 років працює в Бурині Сумської області. Приміщення, в якому останні 45 років знаходилася редакція, у власності «Укрпошти».

Згідно до чинного договору видання, що зараз проходить реформування, має право знаходитися за старою адресою лише до жовтня 2018 року. Поновляти чи переоформлювати угоду на більш тривалий, тобто 15-річний термін, «Укрпошта» вважає поки що недоцільним.

– Будівлю, де зараз розташувалося наше видання, побудовано ще колишнім райкомом партії. У ті часи внизу, на першому поверсі, розміщувався «Союздрук», а зверху – редакція районки, – розповідає директор ТОВ «Рідний край» Людмила Мазнова. – У роки незалежності право на власність перейшло до «Укрпошти».

В 2009 році через Фонд держмайна редакція оформила договір оренди, який періодично поновлювався. Відповідно до останніх змін приміщення в оренді «Рідного краю» до 11 жовтня 2018 року.

– Спершу зі своїм проханням звернулася до в. о. директора Сумської дирекції «Укрпошти». Жодних заперечень щодо оформлення документів не було. Та поки займалися перереєстрацією видання, процес реформування захопив і саму «Укрпошту», – говорить Людмила Вікторівна. – А відтак рішення по нашому питанню відтерміновувалося. А після чисельних звернень і до обласної дирекції «Укрпошти», і до центрального офісу, і до міністерства інфраструктури України отримали відповідь, що продовження оренди нині недоцільне й не на часі.

По суті нині редакція може безперешкодно займати старе приміщення, та все ж колектив переживає, чи буде так і надалі та чи не буде порушено закону в майбутньому.

– Ми потрапили в ситуацію, коли зіткнулися дві реформи. Не знаємо, як тут бути, адже хвилюємося за свою долю, а відтак прагнемо своє лишити за собою. Колектив намагається захистити права, а тому й надалі будемо стукати в усі двері, – відзначає Людмила Мазнова. – І сподіваємося, що найближчим часом керівництво «Укрпошти» прийме позитивне рішення, адже співпраця, що роками існує між нашою газетою та поштою, вигідна обом сторонам. Наразі це найгостріша проблема, що турбує колектив.

З проханням допомогти редакції врегулювати питання довготривалої оренди приміщення сумчани звернулися до Національної спілки журналістів України. Тож питання особливої уваги до редакційних звернень порушувалося на нещодавній зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка з керівництвом ПАТ «Укрпошта».

Також із документами ознайомилися партнери НСЖУ – медіаюристи з ГО «Платформа прав людини».

– Як свідчить запис в реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, лист із пропозицією до Укрпошти про укладення договору оренди був надісланий редакцією, як до закінчення реформування державного поштового підприємства, так і до закінчення реформування самої редакції, – коментує ситуацію медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін. – Стосовно редакції дата запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення – 26 травня 2017 року.

Виходячи зі змісту норми частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» зазначене питання має вирішуватись після появи нової юридичної особи-реформованої редакції, яка буде виступати і Стороною по договору.

– Відповідно, перше, що необхідно зробити зараз – це надіслати пропозицію вже від нової юридичної особи щодо укладання договору або внесення змін до чинної угоди в частині змін реквізитів юридичних осіб, вартості оренди, строку дії договору тощо (якщо дві юридичні особи є правонаступниками), – відзначає Олександр Бурмагін. – У випадку повторної негативної відповіді, зазначене питання можна вирішити у судовому порядку або спробувати оскаржити дії місцевої філії в адміністративному порядку до головного офісу ПАТ «Укрпошта».

Довідково. Газета «Рідний край» виходить двічі на тиждень, одноразовий наклад складає 6200 примірників (при тому, що у Буринському районі Сумської області проживає 25000 осіб). За останні 9 років редакція не отримувала жодного бюджетного фінансування.

Спілчанські новини

Заборонена професія: кримських журналістів звинуватили у державній зраді// НСЖУ, 23.06.2017

21 червня в підконтрольному кримській владі інтернет-виданні «Крыминформ» вийшов матеріал «Невільні реалії. Скільки коштує Батьківщину продати». У ньому журналістів, які працюють в рамках проектів Радіо Свобода, звинувачують у зраді і «веденні підривної діяльності на території Росії».

У НСЖУ наголошують, що силовики повинні мати переконливі підстави для обшуків у редакції столичного ЗМІ// НСЖУ, 23.06.2017

У Національній спілці журналістів України прокоментували вчорашнє затримання головного редактора видання "Страна.uа" Ігоря Гужви. Голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що силовики повинні якомога оперативніше надати переконливі докази висунутих Гужві звинувачень.

Рада Європи бере на контроль справу зникнення донецького журналіста Станіслава Асєєва// НСЖУ, 23.06.2017

Повідомлення про зникнення донецького журналіста Станіслава Асєєва з’явилося на сайті Ради Європи «Платформа для захисту журналістики і безпеки журналістів». Цьому інциденту присвоєно найвищий рівень занепокоєння – перший рівень. Інформацію передано до Платформи від Міжнародної та Європейської федерацій за поданням Національної спілки журналістів України.

Держкомтелерадіо сприятиме створенню візуального проекту "Зал комунальної преси", - Богдан Червак// НСЖУ, 22.06.2017

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак відвідав Музей-архів преси та зустрівся з його засновником – істориком і журналістом Вахтангом Кіпіані.

Партнери