Спілка > Публiкацiя

Колектив тиражної районної газети на Сумщині переживає, що може лишитися без свого приміщення

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 19 Червня 2017
Колектив тиражної районної газети на Сумщині переживає, що може лишитися без свого приміщення

Продовжити договір оренди не може газета «Рідний край», що понад 85 років працює в Бурині Сумської області. Приміщення, в якому останні 45 років знаходилася редакція, у власності «Укрпошти».

Згідно до чинного договору видання, що зараз проходить реформування, має право знаходитися за старою адресою лише до жовтня 2018 року. Поновляти чи переоформлювати угоду на більш тривалий, тобто 15-річний термін, «Укрпошта» вважає поки що недоцільним.

– Будівлю, де зараз розташувалося наше видання, побудовано ще колишнім райкомом партії. У ті часи внизу, на першому поверсі, розміщувався «Союздрук», а зверху – редакція районки, – розповідає директор ТОВ «Рідний край» Людмила Мазнова. – У роки незалежності право на власність перейшло до «Укрпошти».

В 2009 році через Фонд держмайна редакція оформила договір оренди, який періодично поновлювався. Відповідно до останніх змін приміщення в оренді «Рідного краю» до 11 жовтня 2018 року.

– Спершу зі своїм проханням звернулася до в. о. директора Сумської дирекції «Укрпошти». Жодних заперечень щодо оформлення документів не було. Та поки займалися перереєстрацією видання, процес реформування захопив і саму «Укрпошту», – говорить Людмила Вікторівна. – А відтак рішення по нашому питанню відтерміновувалося. А після чисельних звернень і до обласної дирекції «Укрпошти», і до центрального офісу, і до міністерства інфраструктури України отримали відповідь, що продовження оренди нині недоцільне й не на часі.

По суті нині редакція може безперешкодно займати старе приміщення, та все ж колектив переживає, чи буде так і надалі та чи не буде порушено закону в майбутньому.

– Ми потрапили в ситуацію, коли зіткнулися дві реформи. Не знаємо, як тут бути, адже хвилюємося за свою долю, а відтак прагнемо своє лишити за собою. Колектив намагається захистити права, а тому й надалі будемо стукати в усі двері, – відзначає Людмила Мазнова. – І сподіваємося, що найближчим часом керівництво «Укрпошти» прийме позитивне рішення, адже співпраця, що роками існує між нашою газетою та поштою, вигідна обом сторонам. Наразі це найгостріша проблема, що турбує колектив.

З проханням допомогти редакції врегулювати питання довготривалої оренди приміщення сумчани звернулися до Національної спілки журналістів України. Тож питання особливої уваги до редакційних звернень порушувалося на нещодавній зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка з керівництвом ПАТ «Укрпошта».

Також із документами ознайомилися партнери НСЖУ – медіаюристи з ГО «Платформа прав людини».

– Як свідчить запис в реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, лист із пропозицією до Укрпошти про укладення договору оренди був надісланий редакцією, як до закінчення реформування державного поштового підприємства, так і до закінчення реформування самої редакції, – коментує ситуацію медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін. – Стосовно редакції дата запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення – 26 травня 2017 року.

Виходячи зі змісту норми частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» зазначене питання має вирішуватись після появи нової юридичної особи-реформованої редакції, яка буде виступати і Стороною по договору.

– Відповідно, перше, що необхідно зробити зараз – це надіслати пропозицію вже від нової юридичної особи щодо укладання договору або внесення змін до чинної угоди в частині змін реквізитів юридичних осіб, вартості оренди, строку дії договору тощо (якщо дві юридичні особи є правонаступниками), – відзначає Олександр Бурмагін. – У випадку повторної негативної відповіді, зазначене питання можна вирішити у судовому порядку або спробувати оскаржити дії місцевої філії в адміністративному порядку до головного офісу ПАТ «Укрпошта».

Довідково. Газета «Рідний край» виходить двічі на тиждень, одноразовий наклад складає 6200 примірників (при тому, що у Буринському районі Сумської області проживає 25000 осіб). За останні 9 років редакція не отримувала жодного бюджетного фінансування.

Спілчанські новини

Редактори закликають Укрпошту не нехтувати партнерськими відносинами// НСЖУ, 18.08.2017

Невчасні розрахунки з редакціями за передплату періодичних видань – це непартнерське ставлення з боку державного підприємства зв’язку «Укрпошта».

Колектив запорізької районки через незаконні дії місцевої влади втратив доступ до банківських рахунків// НСЖУ, 17.08.2017

Районна газета «Роз-інформ», що виходить у Розівському районі на Запоріжжі, вже півроку перебуває в стані війни з місцевою владою. Спершу, ще в січні, тут незаконно звільнили головного редактора Людмилу Подрєз та призначили нового керівника без згоди колективу.

До 15 вересня – подача заявок на конкурс малих грантів щодо розслідувань злочинів проти журналістів// НСЖУ, 16.08.2017

Інститут Розвитку Регіональної Преси та Національна Спілка Журналістів України оголошують конкурс малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів.

У Краматорську журналістам радитимуть, як писати про децентралізацію// НСЖУ, 16.08.2017

22-23 серпня у Краматорську відбудеться семінар «Як зрозуміло писати про децентралізацію». Захід проводить Академія Української Преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу та у співпраці з Національною спілкою журналістів України.

Партнери