Спілка > Публiкацiя

Колектив тиражної районної газети на Сумщині переживає, що може лишитися без свого приміщення

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 19 Червня 2017
Колектив тиражної районної газети на Сумщині переживає, що може лишитися без свого приміщення

Продовжити договір оренди не може газета «Рідний край», що понад 85 років працює в Бурині Сумської області. Приміщення, в якому останні 45 років знаходилася редакція, у власності «Укрпошти».

Згідно до чинного договору видання, що зараз проходить реформування, має право знаходитися за старою адресою лише до жовтня 2018 року. Поновляти чи переоформлювати угоду на більш тривалий, тобто 15-річний термін, «Укрпошта» вважає поки що недоцільним.

– Будівлю, де зараз розташувалося наше видання, побудовано ще колишнім райкомом партії. У ті часи внизу, на першому поверсі, розміщувався «Союздрук», а зверху – редакція районки, – розповідає директор ТОВ «Рідний край» Людмила Мазнова. – У роки незалежності право на власність перейшло до «Укрпошти».

В 2009 році через Фонд держмайна редакція оформила договір оренди, який періодично поновлювався. Відповідно до останніх змін приміщення в оренді «Рідного краю» до 11 жовтня 2018 року.

– Спершу зі своїм проханням звернулася до в. о. директора Сумської дирекції «Укрпошти». Жодних заперечень щодо оформлення документів не було. Та поки займалися перереєстрацією видання, процес реформування захопив і саму «Укрпошту», – говорить Людмила Вікторівна. – А відтак рішення по нашому питанню відтерміновувалося. А після чисельних звернень і до обласної дирекції «Укрпошти», і до центрального офісу, і до міністерства інфраструктури України отримали відповідь, що продовження оренди нині недоцільне й не на часі.

По суті нині редакція може безперешкодно займати старе приміщення, та все ж колектив переживає, чи буде так і надалі та чи не буде порушено закону в майбутньому.

– Ми потрапили в ситуацію, коли зіткнулися дві реформи. Не знаємо, як тут бути, адже хвилюємося за свою долю, а відтак прагнемо своє лишити за собою. Колектив намагається захистити права, а тому й надалі будемо стукати в усі двері, – відзначає Людмила Мазнова. – І сподіваємося, що найближчим часом керівництво «Укрпошти» прийме позитивне рішення, адже співпраця, що роками існує між нашою газетою та поштою, вигідна обом сторонам. Наразі це найгостріша проблема, що турбує колектив.

З проханням допомогти редакції врегулювати питання довготривалої оренди приміщення сумчани звернулися до Національної спілки журналістів України. Тож питання особливої уваги до редакційних звернень порушувалося на нещодавній зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка з керівництвом ПАТ «Укрпошта».

Також із документами ознайомилися партнери НСЖУ – медіаюристи з ГО «Платформа прав людини».

– Як свідчить запис в реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, лист із пропозицією до Укрпошти про укладення договору оренди був надісланий редакцією, як до закінчення реформування державного поштового підприємства, так і до закінчення реформування самої редакції, – коментує ситуацію медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін. – Стосовно редакції дата запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення – 26 травня 2017 року.

Виходячи зі змісту норми частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» зазначене питання має вирішуватись після появи нової юридичної особи-реформованої редакції, яка буде виступати і Стороною по договору.

– Відповідно, перше, що необхідно зробити зараз – це надіслати пропозицію вже від нової юридичної особи щодо укладання договору або внесення змін до чинної угоди в частині змін реквізитів юридичних осіб, вартості оренди, строку дії договору тощо (якщо дві юридичні особи є правонаступниками), – відзначає Олександр Бурмагін. – У випадку повторної негативної відповіді, зазначене питання можна вирішити у судовому порядку або спробувати оскаржити дії місцевої філії в адміністративному порядку до головного офісу ПАТ «Укрпошта».

Довідково. Газета «Рідний край» виходить двічі на тиждень, одноразовий наклад складає 6200 примірників (при тому, що у Буринському районі Сумської області проживає 25000 осіб). За останні 9 років редакція не отримувала жодного бюджетного фінансування.

Спілчанські новини

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Тарифи на доставку газет на Донбас у наступні два роки не зростатимуть// НСЖУ, 11.12.2017

Укрпошта не підніматиме тарифи на доставку друкованих видань у Донецьку та Луганську області на 2018 та 2019 роки. Це рішення ухвалено на засіданні робочої групи НСЖУ з питань поштової доставки газет за передплатою (за участі представників національних і регіональних газет, активістів НСЖУ і менеджменту ПАТ "Укрпошта"), що відбулося 8 грудня.

Партнери