Спілка > Публiкацiя

Чиновники на Одещині хочуть розраховуватися за друк газети майном редакції

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 18 Травня 2017
Чиновники на Одещині хочуть розраховуватися за друк газети майном редакції

Погашати заборгованість перед друкарнею майном редакції та коштами, які газета заробила на передплаті – з такими намірами виступили чиновники в Захарівському районі Одеської області. На їхні утиски щодо газети «Новини Фрунзівщини» поскаржився трудовий колектив видання. Відповідне звернення надійшло на ім’я голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Як наголошується у зверненні, проблеми у взаємовідносинах між редакцією та засновниками – Захарівською райрадою – виникли ще в грудні 2015 року, коли владці захотіли, аби редактор Вікторія Майнич написала заяву на звільнення за власним бажанням.

«Коли у них нічого не вийшло – контракт з редактором був укладений до 2018 року та й колектив редакції на своїх зборах вирішив йти в роздержавлення в І етапі, що позбавило їх змоги звільнити редактора, – вони почали чинити всілякі перепони, аби довести неспроможність керівника управляти колективом і редакцією», – пишуть газетярі. Спершу, як ідеться в їхньому листі, було припинено фінансування газети за раніше прийнятою Програмою підтримки районної газети на 2014-2016 роки. Виділили тільки 31 тисячу. Угоду на висвітлення діяльності ні райдержадміністрація, ні райрада не укладали, мотивуючи, що газета іде в першому етапі на роздержавлення. Хоча, оскільки не було прийнято Постанову Кабміну про реформування, газета продовжувала висвітлювати роботу влади.

«У зв’язку з такою ситуацією у нас виникла заборгованість перед Подільською (Котовською) друкарнею в сумі понад 66 тис.грн. про що я неодноразово повідомляла засновникам ще з червня 2016 року. Але вони на мої листи не реагували, кошти виділити відмовилися. Угоду на висвітлення діяльності райради після знову ж таки після неодноразових письмових звернень, я примусила їх підписати лише в жовтні 2016р», – звертається Вікторія Майнич.

Коли ж на сесії райрада ухвалювала рішення про вихід зі складу засновників, то було озвучено, що борги перед друкарнею будуть погашатися майном редакції та коштами від передплати на 2017 рік.

«Далі – ще „краще”. З прийняттям рішення про вихід із складу засновників було створено комісію з перетворення у складі семи (!) осіб з яких лише двоє представники редакції, яку очолив заступник голови районної ради Володимир Іванов (це єдиний випадок на всю Україну, ноу-хау по-Захарівськи). На першому засіданні комісії з перетворення нас з бухгалтером нахрапом примусили віддати голові комісії гербову печатку і кутовий штамп. Почали вимагати передати їм всю первинну бухгалтерську документацію за 2016 рік. Також голова комісії з перетворення В.Іванов намагався настояти на тому, щоб погоджувати з ним кожен випуск газети! На наш аргументований спротив і заяву, що це неприпустимо згідно з чинним законодавством, він відступив», – продовжує редактор.

Нині ж проблема полягає в тому, що через борги перед друкарнею, які райрада нібито думає як погасити, газета знаходиться у «підвішеному» стані, – скаржиться редактор. Поки триває процедура припинення газета не може змінити банк, у якому обслуговується. А він, до всього, закрив філію у селищі, немає навіть банкомату. Отримати зарплату для працівників редакції тепер проблематично.

«Раніше (31 березня 2017 року) редактор вже посилала листа на голову постійної комісії з питань прав людини, свободи слова та інформації Одеської обласної ради О.Б.Кобильнікова, але поки що відповіді не отримала, – зазначають в колективі. – Тому на зборах трудового колективу ми вирішили звернутися за підтримкою до Вас, як голови НСЖУ і всіх колег, депутата Одеської обласної ради від нашого району М.Д.Кузькевича, озвучити цю проблему і розповісти всім, як купка „народних обранців” хоче розправитися з газетою, яка існує майже 87 років. І це в умовах неоголошеної війни, яка триває в нашій державі, таке відношення до єдиної в районі україномовної газети. У нас непоганий тираж 2500 екземплярів на 20 тисяч населення. Причому, це реальний, не штучний тираж. Ми робимо все можливе, щоб він зростав (до речі він і зростає щомісяця з початку цього року, хай не на багато, але ми йдемо з постійним плюсом)».

– Ми переконані, що подібний тиск влади на газету – неприпустимий, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Тому Спілка вже готує звернення відповідні запити до влади з вимогою розібратися в ситуації та надаватиме юридичну допомогу редакції газети «Новини Фрунзівщини». На жаль, подібні випадки свавілля чиновників на місцях трапляються дуже часто. Є сподівання, що незабаром будуть прийняті зміни до Закону про реформування державних та комунальних видань, які законодавчо обмежать можливості влади керувати місцевими газетами.

 

Спілчанські новини

Пішов з життя колишній голова Кіровоградської обласної спілки журналістів// НСЖУ, 21.07.2017

Cьогодні, 21 липня, передчасно пішов із життя багаторічний голова Кіровоградської обласної спілки журналістів, заслужений журналіст України Юрій Миколайович Сердюченко.

На Житомирщині журналістів жорстоко побили за спробу докопатися до істини// НСЖУ, 21.07.2017

У ході проведення журналістського розслідування про незаконне утримання підопічної Радомишльського психоневрологічного інтернату в «рабстві» у родичів колишньої директорки закладу було жорстоко побито журналістів газети «ЭХО». Про це у зверненні на адресу НСЖУ повідомив головний редактор видання Володимир Яцкевич.

Журналістам надаватимуть гранти ЄС для розслідувань про факти безкарності за злочини проти колег// НСЖУ, 21.07.2017

Національна спілка журналістів України та ГО Інститут розвитку регіональної преси проводитимуть конкурс грантів на проведення журналістських розслідувань щодо безкарності за злочини проти журналістів. Мета такого проекту – з'ясування тих факторів, які є причиною нерозслідування злочинів проти журналістів та спонукання до дієвості правоохоронної системи у пошуку й покаранні винних і захисті прав співробітників ЗМІ.

НСЖУ вимагає проведення парламентських слухань з питань безпеки журналістів// НСЖУ, 20.07.2017

Національна спілка журналістів України вимагає проведення парламентських слухань з питань безпеки журналістів і стану свободи слова в Україні. Відповідне звернення НСЖУ до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова направив сьогодні, у день річниці вбивства журналіста Павла Шеремета, голова Спілки журналістів Сергій Томіленко.

Партнери