Спілка > Публiкацiя

Головою Комісії з журналістської етики обрано Андрія Куликова

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 02 Грудня 2016
Головою Комісії з журналістської етики обрано Андрія Куликова

Журналіст Андрій Куликов очолив Комісію з журналістської етики. Він змінив на посаді голови КЖЕ Володимира Мостового, який очолював Комісію 15 років. Таке рішення було прийнято на загальних зборах організації ВГО «Комісія з журналістської етики», що відбулися 2 грудня.

Учасники загальних зборів обрали новий склад Комісії з журналістської етики, до оновленого складу якої увійшли: Андрій Куликов, Валерій Іванов,Оксана Романюк, Тетяна Печончик, Сергій Томіленко, Ігор Балинський (Львів),Юрій Бідзіля (Ужгород), Тетяна Лебедєва, Олексій Погорєлов, Сергій Гузь,Зураб Аласанія, Роман Якель (Тернопіль), Світлана Остапа, Валерій Калниш.

Як повідомляє «Детектор медіа», загальні збори Всеукраїнської громадської організації "Комісія з журналістської етики" оновили склад ВГО: вивели тих, хто помер (шестеро) і тих, хто не підтвердив членство (ще шестеро), та ввели нових членів. Обрано новий склад правління ВГО "КЖЕ", головою якого  став Олексій Погорєлов. До правління обрали: Сергія Гузя (заступник), Сергія Томіленка, Валерія Іванова, Світлану Кабачинську і Олексія Погорєлова.

Загальні збори також внесли зміни до статуту ВГО "КЖЕ", прийняли "Положення про Комісію з журналістської етики", яка є самостійним інститутом громадянського суспільства, що формується та забезпечується ВГО "КЖЕ" в рамках внутрішньої структури ВГО. Комісія не є окремою юридичною особою.

До ревізійної комісії увійшли: Зоя Шарікова (голова), Михайло Батіг, Василь Бедзір.

Комісію з журналістської етики було створено 16 вересня 2001 року – у річницю зникнення Георгія Гонгадзе – під час установчих зборів журналістської ініціативи «Журналісти — за чисті вибори». Згодом звернення ініціативи стало основою Етичного кодексу українського журналіста. Збори засновників відбулися в квітні 2002-го, а статут було зареєстровано лише 5 березня 2003 року. На базі ВГО КЖЕ було створено  Комісію з журналістської етики, яка розглядала скарги на порушення журналістами Кодексу журналістської етики. Оновлення членів Комісії з журналістської етики відбувалося на так званих з’їздах підписантів кодексу. Загальні ж збори членів ВГО КЖЕ жодного разу з 2002 року не проходили.

Як  повідомив Володимир Мостовий, 2016 року ВГО «КЖЕ» пережила важкі часи. Сталася низка подій, які поставили під сумнів легітимність комісії, діяльність відокремленого органу була заблокована на кілька місяців. Це призвело до ще більш катастрофічної ситуації з фінансуванням, яке практично всі 15 років залежало від грантів.

Зазначимо, останнього разу засідання загальних зборів ВГО «Комісії з журналістської етики» було у 2002 році.

 

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери