Спілка > Публiкацiя

За свого редактора газета готова судитися з владою

Служба інформацii НСЖУ
Середа 03 Серпня 2016
За свого редактора газета готова судитися з владою

Головного редактора тижневика «Подільське слово», що виходить у Тернопільському районі Тернопільської області, Ганну Макух безпідставно звільнили під час сесії райради 29 липня. За це проголосували 20 із 31 депутата, що були присутні на сесії.

Ініціатором винесення питання стала так звана ініціативна група від фракції «Солідарність». Насправді ж, як кажуть у редакції, усе робилося з подання голови РДА Олександра Похилого.

Трудовий колектив не згоден із такими діями владців і збирається судитися, а ще всі члени колективу готові писати заяви на звільнення. З відповідними зверненнями редакція вже звернулася до НСЖУ, Держкомтелераді, Президента України, Голови Верховної Ради, Глави Уряду.

Як розповів у коментарі НСЖУ завідуючий відділом роботи рад і місцевого самоврядування Андрій Омельницький, напередодні сесії Ганна Макух дізналася від деяких депутатів райради, що має виноситися питання про її звільнення. Поїхала на прийом до голови РДА. Однак той заперечив таку можливість. Утім, як виявилося, на сесію питання таки винесли. Формальна підстава — терміново зібрані перед сесією підписи так званої ініціативної групи депутатів районної ради, переважна більшість яких — від партії БПП «Солідарність».

«В офіційному зверненні колективу редакції, яке ми встигли в ніч на п’ятницю 29 липня підготувати (додається), ми висловили довіру головному редактору Ганні Макух і наголосили на незаконності такої постановки питання. На сесії це звернення було оприлюднене головою районної ради, але депутати цього до уваги не взяли. Що цікаво — жоден із депутатів не пояснив під час сесії, чому поставив свій підпис за звільнення Ганни Макух», – йдеться у листі трудового колективу до НСЖУ.

За словами пана Андрія, редакторка працює на посаді вже 12 років. Жодних скарг на неї не було, колектив її поважає. Газета вважалася найкращим районним виданням у області, виходила на 16, а то й 20 сторінках повноколірним друком, мала авторитет серед читачів.

– У депутатів ніколи не було претензій до газети. А от у голови райдержадміністрації Олександра Похилого – були постійно. Він жадав, аби в кожному номері на першій сторінці було його фото, в четвер – випусковий день – часто з райдержадміністрації вимагали носити сторінки на звірку перед випуском, – розповідають у редакції.

Журналіст Андрій Омельницький зауважує: ще 28 березня відбулися збори трудового колективу прийняли рішення про участь у другому етапі реформування, відправлено пакети необхідних документів засновникам, Держкомтелерадіо. У квітні райдержадміністрація вийшла з числа співзасновників.

Також, у зверненні від редакції ідеться: на місце редактора н

На місце Ганни Миколаївни Макух за поданням голови Тернопільськтій же сесії призначено дружину Підгороднянського сільського голови Наталку Чапрак, за яку віддали голоси 24 депутати. 

«Голосування відбулося з порушенням Закону України «Про роздержавлення державних та комунальних друкованих ЗМІ», адже «Подільське слово» перебуває в процесі реформування, тому державні органи влади вже не мають права звільняти та призначати головного редактора», – наголошується в листі. За словами пана Андрія, в журналістському середовищі імʼя Наталії Чапрак взагалі не відоме, хоч вона запевняє, що має багаторічний трудовий стаж у ЗМІ.

«Вважаємо, що рішення про звільнення головного редактора газети «Подільське слово» Макух Г. М. є грубим порушення Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», і звертаємося в суд» – запевняє трудовий коллектив.

Також працівники редакції (в штаті з редактором працює 5 осіб) готові звільнятися разом зі своїм редактором. Тож імовірно, що на цьому тижні газета може не вийти взагалі.

 

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери