Спілка > Публiкацiя

Журналіст Мельничук - лауреат мистецької премії "Київ"-2016

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 27 Травня 2016
Журналіст Мельничук - лауреат мистецької премії "Київ"-2016

26 травня, з нагоди святкування Дня Києва відбулося 16-те урочисте вручення Мистецької премії «Київ» найкращим митцям у семи номінаціях. Привітати та відзначити нагородами найталановитіших лауреатів премії завітала заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.

«Міській владі надзвичайно важливо підтримувати мистецьку спільноту столиці, щоб вона могла відчувати нашу турботу. І Мистецька премія «Київ» – одна зі складових нашої підтримки. Впевнена, що вона надихатиме митців та створення нових цікавих мистецьких робіт, популяризуватиме найкращі твори та спонукатиме до наполегливої праці молоді таланти нашого міста», – зазначила вона.

Ганна Старостенко також повідомила, що вже наступного року лауреатів премії відзначатимуть у восьми номінаціях: «Незважаючи на складу економічну ситуацію в країні, ми знайшли додаткові кошти, щоб додати ще одну номінацію – з хореографічного мистецтва імені Павла Вірського. Вже наступного року 8 лауреатів зможуть отримати одну з найпочесніших муніципальних нагород у розмірі 25 тисяч гривень».

Вручення Мистецької премії «Київ» відбувається щорічно в рамках святкування Дня Києва. Переможцям премії «Київ» вручається диплом, нагрудний знак і грошова премія, розмір якої становить 25 тис. грн.

Лауреатів премії визначають журі, які створюються при національних творчих спілках по кожній номінації. Остаточно переможців затверджує Оргкомітет, який очолюють співголови – заступник голови Київської міської державної адміністрації та директор Департаменту культури. Також  до складу Оргкомітету входять сім голів національних творчих спілок.

 

Лауреати Мистецької премії «Київ» у 2016 році

 

У галузі літератури – Мистецька премія «Київ» імені Євгена Плужника:

  • Даниленко Володимир Григорович – прозаїк, член Національної спілки письменників України – за книгу «Грози над Туровцем» (2015 р.).

 

У галузі кіномистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Івана Миколайчука:

  • Цалик Станіслав Миколайович – сценарист, член Національної спілки кінематографістів України,
  • Чорний Олег Володимирович – кінорежисер, член Національної спілки кінематографістів України,
  • Маловіцький Олег Ігорович – кінооператор, член Національної спілки кінематографістів України – за повнометражний документальний фільм «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» (2014 р.).

 

У галузі музичної композиції – Мистецька премія «Київ» імені Артемія Веделя:

  • Фільц Богдана Михайлівна – заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України – за хоровий реквієм «Пам`яті героїв Небесної сотні» (2014 р.); кантати «Любіть Україну», «Юнакові», «Пори року» (2013 р.); сакральні твори хору a cappella (2013 р.).

 

У галузі театрального мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Амвросія Бучми:

  • Гирич Віктор Сергійович – народний артист України, режисер, член Національної спілки театральних діячів України – за виставу «Сон» за творами Т.Г. Шевченка  (режисер-постановник, 2014 р.).

 

У галузі образотворчого мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Сергія Шишка:

  • Мельник Олександр Іванович – художник монументально-декоративного мистецтва, член Національної спілки художників України – за твори «Пробудження» (2013 р.), «Дзвонар»   (2014 р.) та «Спломенілий цвіт» (2015 р.).

 

У галузі журналістики – Мистецька премія «Київ» імені Анатолія Москаленка:

  • Мельничук Андрій Васильович – заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України – за книгу «Погляд крізь час» (2015 р.) та серію публікацій про відомих столичних діячів літератури і мистецтва (2013 – 2015 рр.).

 

У галузі народного декоративного мистецтва – Мистецька премія «Київ»  імені Сергія Колоса:

  • Доріченко Олександр Васильович – майстер народного малярства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за серію робіт «Козацьке плесо історії» (2013 – 2015 рр.).

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери