Спілка > Публiкацiя

НСЖУ скаржитиметься на брехню «Первого канала» в «Общественную коллегию по жалобам на прессу»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 14 Липня 2014
НСЖУ скаржитиметься на брехню «Первого канала» в «Общественную коллегию по жалобам на прессу»

Обурення з приводу цинічної брехні в ефірі російського «Первого канала» висловлює НСЖУ. У сюжеті«Біженка із Слов'янська згадує, як при ній стратили маленького сина і дружину ополченця» нібито біженка зі Слов’янська, уродженка Західної України.

Вона розповідає про те, як представники української армії на центральній площі міста влаштовували показові страти та закатували 3-річного хлопчика.

За  словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, Спілка ініціює подання скарги до  «Общественной коллегии по жалобам на прессу» РФ на цей сюжет та його авторів.

– Відповідно до плану дій російських і українських  журналістських організацій у зв'язку з ситуацією в Україні і навколо неї, який ми з російськими колегами підписали в ОБСЄ, наші організації домовилися спільно засуджувати практику діяльності тих працівників ЗМІ, які роздмухують упередження, підтримують агресивний націоналізм, схвалюють терористичну діяльність та розпалюють конфлікт. Звернення до національних органів саморегулювання щодо непрофесійних дій працівників ЗМІ є одним з інструментів спільної роботи, – зазначив Сергій Томіленко.

Сюжет «Первого канала» вийшов в ефір 12 липня. У відповідь на надзвичайно цинічну дезінформацію провідного телеканалу російський опозиціонер Олексій Навальний закликав судити її авторів. Про це він пише у своєму блозі на сайті navalny.com, повідомляє «Телекритика». 

Російський телеканал подає синхрон так званої Галини Пишняк, в якому вона розповідає, що на площі перед міськвиконкомом представники української армії розіп’яли дитину на очах у матері, а матір прив’язали до танка і без свідомості протягли площею три кола.  

За словами Олексія Навального, така дезінформація і такі методи пропаганди знаходяться «вже за межами». «Все зрозуміло. Зрозуміло, що інформаційні та дезінформаційні кампанії – така ж частина конфлікту, як і бігання з автоматом... Вимагати від воєнізованих структур давати правдиву інформацію також наївно, як і пропонувати їм «ви стріляйте, але так, щоб не вбило». Але всьому є межа», – написав опозиціонер.

 

«Чокнуті збоченці. Вони зовсім там хворі, щоб придумувати таке? Навіть якщо просто використовують у своїх цілях божевільну жінку – це нічого не змінює. За таке реально треба судити. Люди, які подібне влаштовують, небезпечні для суспільства, і те, що вони роблять  – справжнісінький кримінальний злочин», – впевнений Олексій Навальний.

 

Інший російський опозиціонер Борис Нємцов написав у Facebook, що прокремлівські пропагандисти перевершують Геббельса: «Що повинен відчувати довірливий телеглядач, якому 1-й канал ТБ повідомляє, що українські карателі розіп'яли трирічного хлопчика на площі в Слов'янську, його маму прив'язали до танка і возили по місту поранену і всю в крові? Правильно, люту ненависть і бажання помститися українським фашистам. Думка про те, що все показане Ернстом – жахлива, нечувана брехня, приходить в голову не кожному. Здогадатися, що раз страта була в присутності маси людей, то обов'язково повинні бути відео або фото докази (мобільники є майже у всіх) може не кожен. Їх (доказів) у Ернста і не було, а було інтерв'ю з біженкою без всякого відеоряду.  Ті у кого є бойовий досвід і віра, що по ТБ брехати не будуть, їдуть в Донецьк і воюють там з карателями. Багато гинуть ...  Це і є мета нечуваної підлої брехні. Мобілізація наївних людей на війну з Україною. Головне не дати українцям спокійно і мирно жити, не дати їм успішно розвиватися. І заради цієї мети покидьки з Кремля і Першого каналу готові перевершити Геббельса. І вже перевершують».

 

Водночас український журналіст, колишній редактор газети «Окно» (місто Дружківка, Донецької області) Сергій Базанов написав у Facebook у коментарі до допису Бориса Нємцова: «У Слов'янську немає площі Леніна ... Центральна площа, на котрій знаходиться міськвиконком, називається Жовтневої Революції. Ну і діаметр її – не кілометр ... І мова у тітки не місцева. Я родом з тих місць, прожив 40 років в Дружківці ... Це навіть не суржик, а якась підробка ... А взагалі, марення звичайно!».

 

Спілчанські новини

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Партнери