Спілка > Публiкацiя

НСЖУ скаржитиметься на брехню «Первого канала» в «Общественную коллегию по жалобам на прессу»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 14 Липня 2014
НСЖУ скаржитиметься на брехню «Первого канала» в «Общественную коллегию по жалобам на прессу»

Обурення з приводу цинічної брехні в ефірі російського «Первого канала» висловлює НСЖУ. У сюжеті«Біженка із Слов'янська згадує, як при ній стратили маленького сина і дружину ополченця» нібито біженка зі Слов’янська, уродженка Західної України.

Вона розповідає про те, як представники української армії на центральній площі міста влаштовували показові страти та закатували 3-річного хлопчика.

За  словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, Спілка ініціює подання скарги до  «Общественной коллегии по жалобам на прессу» РФ на цей сюжет та його авторів.

– Відповідно до плану дій російських і українських  журналістських організацій у зв'язку з ситуацією в Україні і навколо неї, який ми з російськими колегами підписали в ОБСЄ, наші організації домовилися спільно засуджувати практику діяльності тих працівників ЗМІ, які роздмухують упередження, підтримують агресивний націоналізм, схвалюють терористичну діяльність та розпалюють конфлікт. Звернення до національних органів саморегулювання щодо непрофесійних дій працівників ЗМІ є одним з інструментів спільної роботи, – зазначив Сергій Томіленко.

Сюжет «Первого канала» вийшов в ефір 12 липня. У відповідь на надзвичайно цинічну дезінформацію провідного телеканалу російський опозиціонер Олексій Навальний закликав судити її авторів. Про це він пише у своєму блозі на сайті navalny.com, повідомляє «Телекритика». 

Російський телеканал подає синхрон так званої Галини Пишняк, в якому вона розповідає, що на площі перед міськвиконкомом представники української армії розіп’яли дитину на очах у матері, а матір прив’язали до танка і без свідомості протягли площею три кола.  

За словами Олексія Навального, така дезінформація і такі методи пропаганди знаходяться «вже за межами». «Все зрозуміло. Зрозуміло, що інформаційні та дезінформаційні кампанії – така ж частина конфлікту, як і бігання з автоматом... Вимагати від воєнізованих структур давати правдиву інформацію також наївно, як і пропонувати їм «ви стріляйте, але так, щоб не вбило». Але всьому є межа», – написав опозиціонер.

 

«Чокнуті збоченці. Вони зовсім там хворі, щоб придумувати таке? Навіть якщо просто використовують у своїх цілях божевільну жінку – це нічого не змінює. За таке реально треба судити. Люди, які подібне влаштовують, небезпечні для суспільства, і те, що вони роблять  – справжнісінький кримінальний злочин», – впевнений Олексій Навальний.

 

Інший російський опозиціонер Борис Нємцов написав у Facebook, що прокремлівські пропагандисти перевершують Геббельса: «Що повинен відчувати довірливий телеглядач, якому 1-й канал ТБ повідомляє, що українські карателі розіп'яли трирічного хлопчика на площі в Слов'янську, його маму прив'язали до танка і возили по місту поранену і всю в крові? Правильно, люту ненависть і бажання помститися українським фашистам. Думка про те, що все показане Ернстом – жахлива, нечувана брехня, приходить в голову не кожному. Здогадатися, що раз страта була в присутності маси людей, то обов'язково повинні бути відео або фото докази (мобільники є майже у всіх) може не кожен. Їх (доказів) у Ернста і не було, а було інтерв'ю з біженкою без всякого відеоряду.  Ті у кого є бойовий досвід і віра, що по ТБ брехати не будуть, їдуть в Донецьк і воюють там з карателями. Багато гинуть ...  Це і є мета нечуваної підлої брехні. Мобілізація наївних людей на війну з Україною. Головне не дати українцям спокійно і мирно жити, не дати їм успішно розвиватися. І заради цієї мети покидьки з Кремля і Першого каналу готові перевершити Геббельса. І вже перевершують».

 

Водночас український журналіст, колишній редактор газети «Окно» (місто Дружківка, Донецької області) Сергій Базанов написав у Facebook у коментарі до допису Бориса Нємцова: «У Слов'янську немає площі Леніна ... Центральна площа, на котрій знаходиться міськвиконком, називається Жовтневої Революції. Ну і діаметр її – не кілометр ... І мова у тітки не місцева. Я родом з тих місць, прожив 40 років в Дружківці ... Це навіть не суржик, а якась підробка ... А взагалі, марення звичайно!».

 

Спілчанські новини

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вжитиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Держкомтелерадіо України приймає публіцистичні твори на здобуття премії імені Івана Франка// НСЖУ, 18.03.2019

Державний комітет телебачення і радіомовлення України нагадує, що оголошено прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Партнери