Спілка > Публiкацiя

«Шістдесятництво зародилося на київському факультеті журналістики», – фахівці

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Листопада 2013
«Шістдесятництво зародилося на київському факультеті журналістики», – фахівці

Шестопалівські читання, присвячені вшануванню пам’яті колишнього декана факультету журналістики Київського державного університету Матвія Шестопала відбулися в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького.

Підтримала проведення заходу Національна спілка журналістів України. У заході взяли участь журналісти, громадські діячі, колишні студенти Матвія Михайловича. Серед них – відомий поет-пісняр Вадим Крищенко, член правління Київської організації НСЖУ Віктор Пасак, доцент Інституту журналістики КНУ Іван Забіяката інші. Привітав учасників читань ректор ЧНУ Анатолій Кузьмінський. 

Також на заході був присутній перший секретар НСЖУ, голова Черкаської обласної організації Спілки Сергій Томіленко. Він відзначив, що Спілка журналістів на сьогоднішній день – найбільша медіа-організація України, яка налічує понад 20 тис. членів. Одне з головних завдань НСЖУ – підвищення довіри до професії, її престижу в суспільстві. І в цьому ключі важливо продовжувати ті достойні традиції, які свого часу закладали відомі журналісти, викладачі журналістики, діячі. Адже, як говорив свого часу Матвій Шестопал, «журналіст має бути бійцем, а не лакеєм».

– Зусиллями НСЖУ вже видано книжки, присвячені багаторічному голові Спілки журналістів Ігорю Лубченку, колишньому професору факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимиру Здоровезі. Спілчанські авторські групи вже працюють над наступними книгами серії «Золоті імена української журналістики», вони будуть присвячені видатним викладачам Анатолію Москаленку та Дмитру Прилюку, – зазначив Сергій Томіленко.

Відомий поет-пісняр Вадим Крищенко, колишній студент факультету журналістики та учень Матвія Шестопала каже: саме завдяки декану він став справжнім націоналістом. Тож присвятив своєму вчителю вірш «Повстань же духом».

– Переконаний, що шістдесятництво починалося не в Спілці письменників, не в середовищі інтелігенції, а саме на факультеті журналістики, – зазначив він.

Як розповів поет, саме декан допоміг йому з першим робочим місцем. Адже після навчання Вадима Крищенка розподілили до Гребінки Полтавської області працювати в районній газеті. Але місця для випускника там не знайшлося. Допомогти колишньому студентові взявся його викладач.

За словами ректора ЧНУ Анатолія Кузьмінського, Шестопалівські читання планується проводити традиційно – раз на 2-3 роки. Зазначимо, що Черкащина стала місцем проведення заходу тому, що Матвій Шестопал народився на Звенигородщині.

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери