Спілка > Публiкацiя

«Шістдесятництво зародилося на київському факультеті журналістики», – фахівці

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Листопада 2013
«Шістдесятництво зародилося на київському факультеті журналістики», – фахівці

Шестопалівські читання, присвячені вшануванню пам’яті колишнього декана факультету журналістики Київського державного університету Матвія Шестопала відбулися в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького.

Підтримала проведення заходу Національна спілка журналістів України. У заході взяли участь журналісти, громадські діячі, колишні студенти Матвія Михайловича. Серед них – відомий поет-пісняр Вадим Крищенко, член правління Київської організації НСЖУ Віктор Пасак, доцент Інституту журналістики КНУ Іван Забіяката інші. Привітав учасників читань ректор ЧНУ Анатолій Кузьмінський. 

Також на заході був присутній перший секретар НСЖУ, голова Черкаської обласної організації Спілки Сергій Томіленко. Він відзначив, що Спілка журналістів на сьогоднішній день – найбільша медіа-організація України, яка налічує понад 20 тис. членів. Одне з головних завдань НСЖУ – підвищення довіри до професії, її престижу в суспільстві. І в цьому ключі важливо продовжувати ті достойні традиції, які свого часу закладали відомі журналісти, викладачі журналістики, діячі. Адже, як говорив свого часу Матвій Шестопал, «журналіст має бути бійцем, а не лакеєм».

– Зусиллями НСЖУ вже видано книжки, присвячені багаторічному голові Спілки журналістів Ігорю Лубченку, колишньому професору факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимиру Здоровезі. Спілчанські авторські групи вже працюють над наступними книгами серії «Золоті імена української журналістики», вони будуть присвячені видатним викладачам Анатолію Москаленку та Дмитру Прилюку, – зазначив Сергій Томіленко.

Відомий поет-пісняр Вадим Крищенко, колишній студент факультету журналістики та учень Матвія Шестопала каже: саме завдяки декану він став справжнім націоналістом. Тож присвятив своєму вчителю вірш «Повстань же духом».

– Переконаний, що шістдесятництво починалося не в Спілці письменників, не в середовищі інтелігенції, а саме на факультеті журналістики, – зазначив він.

Як розповів поет, саме декан допоміг йому з першим робочим місцем. Адже після навчання Вадима Крищенка розподілили до Гребінки Полтавської області працювати в районній газеті. Але місця для випускника там не знайшлося. Допомогти колишньому студентові взявся його викладач.

За словами ректора ЧНУ Анатолія Кузьмінського, Шестопалівські читання планується проводити традиційно – раз на 2-3 роки. Зазначимо, що Черкащина стала місцем проведення заходу тому, що Матвій Шестопал народився на Звенигородщині.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери